Przepis na sukces w biznesie

Dlaczego niektóre firmy odnoszą sukces na rynku i stają się istotnymi elementami w gospodarce, a inne po jakimś czasie przestają istnieć? Czy jest jakiś przepis na sukces?

Wszystko sprowadza się do odpowiedniego podejścia do swoich klientów. Należy nie tylko chcieć dać klientom to, czego potrzebują teraz, ale oferować nawet więcej niż oczekują i nie tylko w danej chwili i jednorazowo, ale przez cały czas. Główną przyczyną porażki wielu firm jest zlekceważenie potrzeb ich klientów. Niektórzy klienci będą chcieli zmian, inni będą chcieli pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, ale wszyscy powinni zostać obsłużeni. Łatwo jest stracić kontakt z potrzebami rynku, nie docenić lub przeoczyć potrzeby swoich klientów.

Wszyscy wielcy przedsiębiorcy mają wizję, którą przekładają na rzeczywistość, potrafią znaleźć rozwiązanie problemu albo zidentyfikować potrzeby, którym trzeba wyjść naprzeciw. Można się od nich wiele nauczyć. Zacznijmy od postaci Henry’ego Forda (założyciela Ford Motor Company). Człowiek ten, do dnia dzisiejszego przez wielu jest uważany po prostu za przedsiębiorcę, który chciał stworzyć samochód ponieważ odkrył niszę na rynku, którą chciał wypełnić. Zasłynął z pewnego stwierdzenia:

„Klient może zażyczyć sobie samochód w dowolnym kolorze, byle by był to czarny”

Na podstawie tego cytatu większość wyciągnęłaby wniosek, że Ford nie dbał tak naprawdę o swoich klientów. Ostatecznie bowiem dysponował rzeszą klientów, którzy i tak kupiliby jego produkt, ze względu na niską cenę. W rzeczywistości jest to jednak dalekie od prawdy (również dlatego, że Ford T od samego początku był produkowany w różnych kolorach). Cytat, za który Henry Ford powinien być zapamiętany to:

„Zbuduję samochód dostępny dla większości. Będzie wystarczająco duży, aby pomieścić rodzinę i odpowiednio mały, aby każdy mógł go używać. Będzie stworzony z najlepszych materiałów, przez najlepszych specjalistów, z najprostszego projektu jaki mogą wymyśleć współcześni inżynierowie. Jednocześnie będzie to samochód o niskiej cenie, aby każdy, kto pracuje i zarabia mógł sobie na niego pozwolić i cieszyć się nim z rodziną przez wiele wspaniałych godzin.”

Osiągnij sukces w biznesie dzięki CRM

Wiemy jak przeprowadzić skuteczne wdrożenie, jak przygotować system pod kątem Twoich potrzeb.

System CRM

Henry Ford to osoba wybitna, która drastycznie zmieniła sposób podróżowania zwykłych ludzi. W końcu można było wsiąść do samochodu kiedy się chce i jechać dokądkolwiek, bezpiecznie i stylowo, w samochodzie z najlepszych materiałów i w odpowiedniej, przystępnej cenie. Henry Ford rozumiał swoich klientów i dał im więcej niż oczekiwali.

CRM, czyli zarządzanie relacjami z klientami to filozofia działania, a nie technologia. Jeśli jednak technologia reprezentowana przez oprogramowanie CRM jest użyta w odpowiedni sposób i wspiera tę filozofię, to nagroda, tak jak w przypadku Henry’ego Forda, jest astronomiczna.